Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Orkiestra „Darmanista”

MŁODZIEŻOWA ORKIESTRA „DARMANISTA”


Foto

Foto


Powstanie Młodzieżowej Orkiestry „Darmanista” datuje się na 2000 rok. Żywe zainteresowanie dzieci i młodzieży, jak i ich rodziców utrzymało się do dziś.

Dzięki temu w tym roku, 2020-tym, Orkiestra będzie obchodzić swoje dwudziestolecie. Zapraszamy w czerwcu na uroczysty koncert!

Foto

Foto

Początkowo kilkorgu członkom orkiestry instrumenty zakupili rodzice, kilkoro korzystało z instrumentów Orkiestry Strażackiej Ochotniczej Straży Pożarnej w Brańszczyku, kilka instrumentów zakupił Gminny Dom Kultury.

Staraniem Wójta Gminy członkowie orkiestry otrzymali samodzielne lokum w GDK do odbywania prób. Natomiast od Sióstr Zakonnych Zgromadzenia Sióstr Rodziny Maryi w Brańszczyku otrzymali komplety oryginalnych strojów.

Foto

Foto
Młodzieżowa Orkiestra w okresie swej dotychczasowej działalności występowała na wielu imprezach kulturalnych (festynach, gminnych dożynkach), świętach narodowych i kościelnych. Rokrocznie Młodzieżowa Orkiestra koncertuje dla myśliwych z Koła Łowieckiego ”Dzik” podczas obchodów „Hubertusa” oraz mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Brańszczyku.

Z działań grupy korzystają członkowie Młodzieżowej Orkiestry oraz społeczność szkolna, gminna i parafialna dla których Młodzieżowa Orkiestra daje koncerty.

Foto

FotoZ powodu kosztu instrumentów (nawet używanych) wiele chętnych dzieci do nauki gry nie ma możliwości przynależenia do Młodzieżowej Orkiestry, dlatego też mile widziani byliby sponsorzy i osoby wspierające działalność orkiestry.

Warto dodać, że każdy występ Młodzieżowej Orkiestry bardzo podoba się publiczności i jest nietypowym przeżyciem dla widzów.

W czerwcu 2005 roku Młodzieżowa Orkiestra „Darmanista” pod kierunkiem Kapelmistrza Dariusza Pieńkosa obchodziła jubileusz 5-lecia działalności. Uroczystość zorganizował Gminny Dom Kultury, w której wzięły udział władze samorządowe, rodzice i przyjaciele Młodzieżowej Orkiestry.

Foto

FotoDo życzeń i gratulacji dołączyli się również obecni na jubileuszu Prezes Aleksandra Puacz-Markowska i Wiceprezes Jan Kostka Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Warszawy.

Młodzieżowa Orkiestra należy do Mazowieckiego Oddziału Polskiego Związku Chórów i Orkiestr, korzystając z doświadczenia i wsparcia dydaktycznego Pani Prezes i Pana Wiceprezesa.

Foto

Foto


Młodzieżowa Orkiestra skupia 16 członków: dzieci w wieku szkolnym i młodzież gimnazjalną. Skład orkiestry ulega zmianom, ponieważ starsze pokolenia odchodzą do szkół średnich, a do orkiestry przybywają młodsi, zdolni i chętni do nauki gry na instrumentach.
Siedmioletnia działalność Młodzieżowej Orkiestry „Darmanista” sprzyja rozwojowi talentów muzycznych dzieci i młodzieży z terenu gminy Brańszczyk.

Osobom zainteresowanym Młodzieżową Orkiestrą proponujemy kontakt e-maliowy przez Gminny Dom Kultury – e-mail: gdk.mbm@wp.pl

Foto

Foto
Opracowała : Maryla Puścian

Opublikował: Marek RozenekStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
poniedziałek w godz. 9.00-18.00
wtorek - czwartek w godz. 8.00-16.00
piątek w godz. 8.00-15.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 6681 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.