Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Otwarcie i poświęcenie Świetlicy Wiejskiej w Budykrzu

Data umieszczenia:

W ubiegłą sobotę – 9 września 2017 r. w miejscowości Budykierz w gm. Brańszczyk nastąpiło niecodzienne wydarzenie, a mianowicie otwarcie i poświęcenie Świetlicy Wiejskiej.

Foto

Foto

Świetlica to nowo postawiony śliczny drewniany dom z kominkiem, aneksem kuchennym i łazienką na dużym placu gminnym, doskonale wpisujący się w klimat wiejskiej architektury.

W słoneczne popołudnie przybyłych na zaproszenie gości i mieszkańców wsi powitała Radna Rady Gminy Anna Nasiadka:

„Serdecznie witam wszystkich przybyłych na dzisiejszą uroczystość gości: Radnego Sejmiku Województwa Mazowieckiego Mariana Krupińskiego, Mieczysława Pękula - Wójta naszej gminy zastępcę Wójta Andrzeja Łapińskiego, Radnego Powiatu Wyszkowskiego Sławomira Pędzicha, Księdza Prałata Andrzeja Grzybowskiego Proboszcza Parafii Poręba, Sekretarz Danutę Chmielewską wraz z pracownikami Urzędu Gminy, Dyrektor Gminnego Domu Kultury Marylę Puścian, Radnych Rady Gminy Brańszczyk, Sołtysów, pracowników Urzędu Gminy i wszystkich zaproszonych gości oraz Was - drodzy mieszkańcy wsi Budykierz.

Foto

Foto

Cieszę się, że możemy dziś wspólnie świętować otwarcie naszej świetlicy. Dzięki wsparciu życzliwych osób w bardzo krótkim czasie udało się nam sfinalizować nasze wspólne przedsięwzięcie, na które dziś z dumą patrzymy. Pragnę podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji tej inwestycji, przede wszystkim władzom gminy na czele z Wójtem Mieczysławem Pękulem.

Świetlica z pewnością okaże się naszym wspólnym dobrem. Mam nadzieję, że przy pomocy i wsparciu wszystkich korzystających z tego obiektu uda nam się w pełni wyposażyć świetlicę. Bo pamiętajmy, że ów budynek ma służyć nam i naszym dzieciom. Naszym wspólnym zadaniem i zobowiązaniem jest troska i dbałość o to, co udało nam się osiągnąć. Z radością mogę stwierdzić, że nasze nieśmiałe życzenie spotkało się z aprobatą Wójta, który dotrzymał słowa i dzięki jego działaniu dziś patrzymy na miejsce, w którym możemy się spotykać i omawiać sprawy ważne dla naszej społeczności”.

Po czym zgodnie z tradycją przecięto wstęgę, a do tej ceremonii Radna Anna Nasiadka zaprosiła Wójta, Sołtysa, dziecko -Wiktorię Szczechura oraz najstarszego mieszkańca wsi- Józefa Biretę. Dopełnieniem otwarcia świetlicy było jej poświęcenie, o co radna zwróciła się z prośbą do Ks. Andrzeja Grzybowskiego Proboszcza Parafii Poręba. Po zwiedzeniu pomieszczeń i obejrzeniu wystawy fotograficznej przygotowanej przez mieszkankę Budykrza Katarzynę Bralewską, wszystkich zaproszono do wspólnego ucztowania.

Foto

Foto

Radna Anna Nasiadka, dziękując podkreśliła, że poczęstunek został przygotowany przez mieszkańców wsi. Po czym zaprosiła wszystkie dzieci do udziału w zabawach i konkursach zorganizowanych przez firmę ZAKTYW, w programie których między innymi proponowano chodzenie na szczudłach, wielkie bańki mydlane, dużą skakankę oraz wiele innych. Dodała, że wszystkie atrakcje oraz nagrody zapewnił Gminny Dom Kultury w Brańszczyku, za co jesteśmy bardzo wdzięczni. Nadto, zaprosiła do obejrzenia pierwszej wystawy fotograficznej, która przedstawia „Budykierz- wczoraj i dziś”, którą sfinansował Gminny Dom Kultury w Brańszczyku. Dziękując GDK zachęciła mieszkańców do podzielenia się swoimi fotografiami przedstawiającymi Budykierz, by było można poszerzyć zbiór zdjęć o nowe fotografie.

Wspaniałej pogodzie towarzyszyła rzecz jasna wspaniała atmosfera, która przełożyła się na doskonałą integrację międzypokoleniową w degustacji smakowitych potraw i tańcach z Zespołem MIX z Brańszczyka, aż do późnego wieczoru.

Foto

Foto

Organizatorzy: Radna Rady Gminy Anna Nasiadka i Sołtys Karol Grabowski serdecznie dziękują za współpracę władzom samorządowym i zaangażowanym mieszkańcom, a także gościom za udane wydarzenie otwarcia świetlicy wiejskiej, zapraszając na kolejne okolicznościowe imprezy.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie: Dyr. Maryla Puścian
Foto: Katarzyna Bralewska
Publikacja: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 1267 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.