Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Festyn Sportowo-Rekreacyjny w Brańszczyku

Data umieszczenia:

Festyn nad Bugiem w Nakle w Brańszczyku ma już swoją małą tradycję, bowiem od 2010 roku, kiedy to nastąpiło otwarcie przeprawy promowej zawody kajakowe i łódką pychówką Gminny Dom Kultury organizował właśnie w tym malowniczym miejscu pomiędzy naszą gminą a Kamieńczykiem.

Foto

Tegoroczny festyn nie do końca był udany, a to za sprawą aury, która cały sierpień daje się we znaki obfitując deszczami, zawieruchami i burzami. Natomiast dla każdego organizatora imprezy plenerowej, aby byli chętni do udziału w proponowanych atrakcjach konieczna jest słoneczna, a zwłaszcza bezdeszczowa pogoda.

Popołudnie 19.08. br. zapowiadało się pogodne, dlatego też ucieszyli organizatorów chętni do udziału w jubileuszowych 10. Mazowieckich Zawodach Łódką Pychówką o puchar Marszałka Adama Struzika oraz chętni do rywalizacji w Gminnych Zawodach Kajakowych.

Powitania na festynie dokonał Zastępca Wójta Gminy Andrzej Łapiński i dyrektor GDK Maryla Puścian, życząc wszystkim wielu pozytywnych wrażeń. Na początek zaproszono na scenę dzieci ze szkółek wędkarskich z Brańszczyka i gm. Somianka, bowiem od rana uczestniczyli w zawodach wędkarskich przeprowadzonych przez Koło PZW Nr 88 w Wyszkowie.

Prezes Wiesław Piasecki ogłosił wyniki: I miejsce Wiktor Ferenc, II miejsce Szymon Tkaczuk, III miejsce Maciej Machałowski, IV miejsce Wiktor Borkowski, V miejsce Rozalia Kuchta i VI miejsce Łukasz Rozenek, po czym wraz z Zastępcą Wójta Andrzejem Łapińskim i Kierownikami szkółek Ryszardem Kowalczykiem i Michałem Tchórznickim wręczył nagrody ufundowane przez wyszkowskie Koło oraz statuetki ufundowane przez GDK.

Foto

Po losowaniu kolejności i rozdaniu okolicznościowych koszulek Instruktor GDK Marek Rozenek, w roli sędziego zawodów, rozpoczął rywalizację pomiędzy pięcioma zdecydowanymi do rywalizacji o puchar Marszałka i nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Mieczysława Pękula.

Nie za wysoki stan rzeki gwarantował bezpieczeństwo, ale najlepszym zabezpieczeniem dla zawodników był ratownik i strażacy OSP Brańszczyk na swojej motorówce. Nieliczni kibice głośno dopingowali zawodników, podziwiając ich umiejętności manewrowania łódką, zwłaszcza że przepłynięcie wszerz rzeki i omijanie bojek stanowiło dodatkową trudność, a przecież liczyła się każda sekunda. Dużo radości i sympatii okazano zawodnikowi ze Trzcianki Hubertowi Deptule, który po raz pierwszy stanął w łódce i po raz pierwszy „wyruszył na tę widowiskową wyprawę”. Mimo trudności pokonał rzekę i co więcej zadeklarował kolejne udziały w tych zawodach.

Natomiast niekwestionowanym zwycięzcą był Adam Kisielewski z Drogoszewa, który w pierwszych zawodach w 2008 roku również zajął I miejsce. II miejsce zajął siedmiokrotny zwycięzca zawodów Stanisław Kowalski z Brańszczyka, III miejsce zaś Jan Szymanik, który był zwycięzcą w 2012 roku. Czwarte i piąte kolejno zajęli „nowi” zawodnicy Michał Tchórznicki z Janek /gm. Somianka/ i Hubert Deptuła ze Trzcianki.

Ledwo zdążono przeprowadzić zawody lunął deszcz i wszyscy musieli schować się pod namioty, dlatego też zarządzono przerwę podczas której częstowano się z grilla przygotowanego przez Jadwigę Wyszyńską /za co bardzo dziękujemy/. Mimo przeciwności przeczekaliśmy ulewę, a do zawodów kajakowych przystąpiło 6 osad.

Foto

W efekcie, po pokonaniu 250 m pod prąd i 250 m z prądem rzeki klasyfikacja przedstawiła się następująco:
I miejsce Jan Szymanik (Brańszczyk), Michał Michalski (Ostrów Maz.)
II miejsce Stanisław Kowalski, Paweł Kowalski (Brańszczyk)
III miejsce Piotr Wyszyński, Krzysztof Dzik (Wyszków)
IV miejsce Piotr Jechna, Paweł Błoński (Brańszczyk)
V miejsce Hubert Deptuła, Damian Kądziela (Trzcianka)
VI miejsce Damian Jechna, Karol Ponichtera (Trzcianka)

Warto podkreślić, że w tych zawodach wielokrotnym zwycięzcą był Jan Szymanik z Brańszczyka, ale pięknie zaprezentowali się również pozostali zawodnicy, stanowiący załogi rodzinne, sołecką i strażacką.

Podobnie jak w latach poprzednich z pucharem przyjechał do nas Radny Sejmiku Woj. Maz. Marian Krupiński, a gratulując zwycięzcy Adamowi Kisielewskiemu, wyraził podziw dla umiejętności wszystkich zawodników, pozdrowił od Marszałka i pochwalił organizatorów za krzewienie rekreacji na rzece. Nagrody ufundowane przez Wójta Gminy Mieczysława Pękula wręczył wszystkim zawodnikom jego Zastępca Andrzej Łapiński, a dzielni panowie stanęli do wspólnej pamiątkowej fotografii.

Niestety z racji niesprzyjającej pogody zaplanowane zabawy rekreacyjne i spektakl „Pana Abrakadabra” musiał być odwołany a festyn zakończony. Kto zechciał skorzystał jeszcze z jazdy konno ze „Stajni u Sobiewskich”, przejażdżką motorówką OSP i poczęstunkiem kiełbaskami i kaszanką z grilla.

Foto

Organizatorzy serdecznie dziękują uczestnikom i strażakom oraz Wojciechowi Rykaczewskiemu za wypożyczenie kajaków, zapraszając za rok. Warto zapamiętać, że zamiarem organizatorów jest kontynuowanie zawodów na przystani /u początku ul. Jana Pawła II/ w Brańszczyku i o ile nie zaistnieje konieczność zmiany terminu z uwagi na ważne uroczystości patriotyczne – to jak przez laty – znów w dniu 15 sierpnia.

Organizatorzy pragną także bardzo serdecznie podziękować Irenie i Andrzejowi Zalewskim nieodpłatnie użyczającym prywatnego terenu na festyn.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie: Dyr. Maryla Puścian
Foto: GDK
Publikacja: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 992 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.