Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Wycieczka dla dzieci do Parku Linowego w Deskurowie.

Data umieszczenia:

Gdy nadeszła w końcu długo oczekiwana, słoneczna pogoda Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zorganizował dla dzieci i młodzieży wycieczkę do Parku Linowego „Leśna Frajda” w Deskurowie.

Foto

Niezwykła przygoda, która czekała młodych ludzi wywołała duże emocje i wyjątkowe wrażenia, gdyż większość z nich spotkała się po raz pierwszy w życiu z tego typu atrakcją. Park Linowy w Deskurowie to cudowna frajda dla całej rodziny. Można tu przeżyć przygodę na wysokościach bez potrzeby specjalistycznego szkolenia. Położony jest 7,5 km od centrum Wyszkowa, w przepięknym lesie na obrzeżach Deskurowa. Na miejsce prowadzi żółta trasa rowerowa z Wyszkowa przez Rybienko Leśne i Drogoszewo. Zabawa w parku odbywała się pod czujnym okiem instruktorów, co pozwoliło dzieciom i młodzieży na przeżycie super przygody w bezpiecznych warunkach.

Foto


Młodsi uczestnicy wycieczki musieli pokonać trasę typową dla dzieci od lat 3 do 10 - system siatkowy, przeznaczony specjalnie dla małych dzieci, z ośmioma stacjami zabezpieczonymi specjalnymi siatkami. Znajdują się tam następujące przeszkody: dziury, fala, sieć U, sieć pająka, łapki z grzybkami, tunel, schody i zjeżdżalnia. Pozytywną informacją było to, że trasę tą można było pokonywać dowolną ilość razy. Dla osób powyżej 130 cm wzrostu przeznaczona była trasa trudniejsza - jest to system linowy, przepięciowy, którego przejście wymagało użycia specjalnej uprzęży, składający się z 14 przeszkód, a rozpoczynający się ścianką wspinaczkową. Zaś tegoroczną nowością na trasie trudniejszej jest zjazd linowy z orczykiem dla dzieci, tzw. tyrolka, który pozwala przeżyć wspaniałe i nietuzinkowe emocje.

Park Linowy „Leśna Frajda” okazał się cudownym miejscem na wycieczkę, gdyż jest to miejsce, gdzie dzieci nie tylko świetnie się bawią, ale również wiele się uczą. Bliski kontakt z naturą i świeże powietrze to idealna odskocznia od zgiełku miast i bezcenna korzyść dla zdrowia. Po fachowym przeszkoleniu z zasad bezpieczeństwa, pod czujnym okiem instruktorów, uczestnicy ruszyli na trasy zawieszone
Foto

między drzewami na różnych wysokościach. Ciekawe przeszkody i zjazdy oraz wysiłek fizyczny i adrenalina przyniosły im wiele frajdy. Przy okazji nauczyli się odpowiedzialności, samodyscypliny oraz koncentracji na konkretnym zadaniu. Ponadto oprócz atrakcji związanych z przejściem przez przeszkody parku linowego, dzieci i młodzież skorzystała z zajęć związanych z ich zainteresowaniami.

Pierwszym z nich był „Leśny sportowiec” - odwiedzający uczestniczyli w różnego rodzaju grach i zabawach integracyjno-sportowych. Wprowadzając delikatne elementy rywalizacji uczniowie bardzo chętnie współpracowali w swoich drużynach aby osiągnąć wspólny cel czyli zwycięstwo w danej konkurencji. Kolejną atrakcją skierowaną zwłaszcza do uczestników „Koła Plastycznego”, którym
opiekuje się obecny także na wycieczce pan Adam Karpiński były zajęcia plastyczne, z wykorzystaniem owoców lasu do tworzenia przepięknych dzieł artystycznych z samych naturalnych składników, dostępnych w lesie. Zwieńczeniem tych atrakcji i chwilą odpoczynku było wspólne ognisko z kiełbaskami, które zasponsorowała pani Maryla Puścian - dyrektor
Foto

Gminnego Domu Kultury z Brańszczyka. Wyczerpani fizycznie młodzi ludzie wracając do domów już w autokarze pytali o kolejny wyjazd. Świadczy to o tym, że wycieczka była udana i bardzo spodobała się dzieciom i młodzieży, więc prawdopodobnie w sierpniu zorganizujemy następny wyjazd, a proponowane miejsce to „Farma Iluzji” pod Garwolinem.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie i publikacja: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 660 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.