Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Wycieczka dla dzieci do kina i pizzerii.

Data umieszczenia:

Kapryśna pogoda pokrzyżowała plany pracowników GDK w Brańszczyku, gdyż padający nieustannie od rana deszcz nie zachęcał do wcześniej zaplanowanej wycieczki do Parku Linowego w Deskurowie.

Foto

Jednak żeby nie zniechęcać dzieci i młodzieży pani dyrektor GDK Maryla Puścian po naradzie z instruktorem Markiem Rozenkiem zaproponowała alternatywne wyjście, a mianowicie bezpłatny wyjazd do kina w Wyszkowie. Tak się złożyło, że Wyszkowski Ośrodek Kultury „Hutnik” po rozmowie telefonicznej zgodził się wyświetlić dodatkowo seans filmowy dla dzieci pt. „Nazywam się Cukinia”. Film posiadający bardzo życiowy wymiar, gdyż nie jest to produkcja stricte rozrywkowa, lecz produkcja niosąca przesłanie oraz posiadająca wysokie walory edukacyjne. Uzyskał nawet nominację do Oscara i Złotego Globu jako animacja dla dzieci.

A mianowicie po niespodziewanej śmierci swojej mamy dziewięcioletni chłopiec zwany Cukinią zaprzyjaźnia się z sympatycznym policjantem Rajmundem i trafia do domu dziecka, w którym mieszkają inne dzieci w jego wieku. Początkowo Cukinia ma problemy z przystosowaniem się do nowego miejsca, nie zawsze dogaduje się ze wszystkimi. Stopniowo jednak znajduje sobie przyjaciół i kiedy zajdzie taka potrzeba, może liczyć na ich wsparcie. Całość kończy się szczęśliwie, gdyż młody chłopiec zostaje zaadoptowany przez wspomnianego policjanta.

Foto

Jest to film wyjątkowy, gdyż zdobywa nagrody zarówno na festiwalach filmów dla dzieci jak i dla dorosłych. Zawiera przesłanie dla młodych ludzi, którzy powinni cenić to co posiadają: rodzinny dom i szczęśliwe dzieciństwo, które nie zawsze doceniają. Zadowolone dzieci po wyjściu z kina czekała kolejna niespodzianka, a mianowicie poczęstunek zasponsorowany przez Gminny Dom Kultury w Brańszczyku w postaci pizzy w Restauracji „MOZI Club & Restaurant”. Młodzi uczestnicy wycieczki pałaszowali ze smakiem kolejne kawałki pizzy, a po zaspokojeniu głodu szczęśliwi i uradowani wrócili bezpiecznie do swoich domów, zadowoleni ze wspaniale spędzonego dnia wakacji.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie i publikacja: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 364 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.