Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Parafiada ku czci Świętego Jana Pawła II w Porębie

Data umieszczenia:

Już po raz ósmy w Porębie odbyła się „Młodzieżowa Parafiada ku czci Świętego Jana Pawła II Przyjaciela Młodych” zorganizowana przez ks. Prałata Andrzeja Grzybowskiego, Wójta Gminy Brańszczyk Mieczysława Pękula oraz Zespół Placówek Oświatowych w Porębie pod dyrekcją Pani Agnieszki Pękul.

Foto

W dniu 6 czerwca br. dzieci i młodzież wraz z opiekunami ze wszystkich szkół naszej gminy i PSP w Dybkach oraz przedstawiciele lokalnych władz zgromadzili się na mszy św. w kościele parafialnym w Porębie, gdyż jak podkreśla zawsze ks. prałat Andrzej Grzybowski wszystko co ważne w naszym życiu, należy zaczynać od modlitwy skierowanej do Boga. Eucharystii przewodniczył ks. Andrzej Godlewski były wikariusz parafii pw. św. Barbary w Porębie, który dziękował Bogu za możliwość sprawowania Mszy świętej, jak również życzył młodym sportowcom samych sukcesów i zwycięstw. Ks. Marcin Kaczyński w kazaniu powiedział:

…Sport jako najpiękniejsza forma rozrywki odgrywa bardzo ważną rolę w życiu człowieka i służy budowaniu braterskiej i solidarnej społecznej wspólnoty. Wyrazem uznania sportu przez kościół jest fakt, że w kontekście jubileuszu – czyli roku 2000 - Papież Św. Jan Paweł II uhonorował jubileusz sportowców. Wydarzenie, które zgromadziło wielu przedstawicieli świata sportu odbyło się w Rzymie pod hasłem: „Oblicze i dusza sportu”. Podczas Eucharystii jubileuszowej dla sportowców celebrowanej na stadionie olimpijskim w Rzymie Papież podziękował Bogu za dar sportu. Uznał sport jako jedno z najbardziej charakterystycznych zjawisk współczesności, jako znak czasu wyrażający nowe potrzeby i nowe oczekiwania dla człowieka.

Podkreślił rolę sportu w upowszechnianiu wartości, takich jak: lojalność, wytrwałość, przyjaźń i solidarność. Zaapelował do sportowców by uczynili ze sportu okazję do spotkania i dialogu, niezależnie od wszelkich barier językowych, rasowych czy kulturowych. Skierował swoje słowa do zawodników, trenerów i działaczy sportowych apelując o wykorzystanie okazji do rachunku sumienia mającego na celu uwypuklenie i rozwijanie pozytywnych aspektów sportu…

…Życzę wam z całego serca pomyślnego przebiegu Parafiady, a prosząc Maryję o opiekę nad wami zapewniamy was jako kapłani o naszej modlitwie, udzielamy wam błogosławieństwa i życzymy jak najlepszych wyników. Aby Parafiada była nie tylko kształtowaniem ciała, ale również i ducha.


Foto

Piękna i słoneczna pogoda towarzyszyła tego roku rozgrywkom, a sprawiła to zapewne wspólna modlitwa podczas mszy świętej, po której młodzi zawodnicy wraz z opiekunami przeszli na teren ZPO w Porębie. Tam natomiast powitała wszystkich dyr. Pani Agnieszka Pękul, wyrażając ogromną radość z obecności tak licznej grupy sportowców. Poinformowała dzieci i młodzież o sprawach organizacyjnych i życzyła udanej rywalizacji. Zastępca Wójta Pan Andrzej Łapiński życzył udanej zabawy oraz jak najlepszych wyników, przytoczył również słowa księdza prałata oznajmiając, że: nie najważniejsza jest wygrana, lecz ważne jest, aby grać fair play. A jeśli uda się wygrać to należy się z tego cieszyć. Natomiast uroczystego otwarcia Parafiady dokonał ks. prałat Andrzej Grzybowski, który wspomniał o odpowiednim zachowaniu się podczas rywalizacji sportowej. Na boisku - mówił ks. proboszcz parafii Poręba- trzeba być dobrym i szlachetnym człowiekiem, ważna jest wygrana, ale ważniejszy jest drugi człowiek.

Mecze i konkurencje sportowe pod czujnym okiem nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół z Gminy Brańszczyk - na czele z sędzią głównym panem Bogusławem Ulanowskim - rozegrano na boiskach sportowych przy szkole. Ceremonii wręczania medali i pucharów ufundowanych przez Wójta Gminy Brańszczyk Mieczysława Pękula dokonali: Ks. Proboszcz Andrzej Grzybowski, Zastępca Wójta Andrzej Łapiński i Dyrektor ZPO Agnieszka Pękul.

Foto

Po zliczeniu punktów we wszystkich konkurencjach puchar dla najlepszej Szkoły Podstawowej w Parafiadzie ku czci św. Jana Pawła II powędrował do gospodarzy, czyli Publicznej Szkoły Podstawowej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Porębie, a w kategorii Gimnazjum puchar otrzymało Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Brańszczyku.

Trzeba też podkreślić duże zaangażowanie panów: Roberta Szymańskiego, Pawła Majkowskiego i Kazimierza Puściana ze Wspólnoty Rycerzy Kolumba Rada nr 15766 w Porębie, którzy przygotowali pyszne kiełbaski z grilla dla wszystkich uczestników.

Podziękowania należą się również nauczycielom, dbającym o swoich wychowanków i Markowi Rozenkowi Instruktorowi GDK za oprawę muzyczną i nagłośnienie Parafiady, która przebiegając w słonecznej aurze, dała wiele radości dzieciom, spełniając ich sportowe ambicje, ucząc jednocześnie współdziałania oraz szlachetnej rywalizacji. Wszystkim zwycięzcom gratulujemy i życzymy jeszcze lepszych wyników w kolejnej Parafiadzie za rok!

Najlepszymi w poszczególnych kategoriach okazali się:

Sztafetowe biegi przełajowe
klasa IV : I-miejsce Brańszczyk, II-miejsce Białebłoto, III-miejsce Poręba
klasy V-VI: I-miejsce Poręba, II-miejsce Białebłoto, III-miejsce Trzcianka
Gimnazja: I-miejsce Brańszczyk, II-miejsce Poręba
Tor przeszkód klas IV:
I-miejsce Poręba, II-miejsce Białebłoto, III-miejsce Brańszczyk
Przeciąganie liny:
kl. IV: I-miejsce Poręba, II-miejsce Knurowiec, III-miejsce Trzcianka
kl. V-VI: I-miejsce Poręba, II-miejsce Trzcianka, III-miejsce Dybki
Gimnazja: I-miejsce Brańszczyk , II-miejsce Poręba
Piłka nożna:
PSP dziewczęta: I-miejsce Białebłoto, II-miejsce Poręba, III-miejsce Trzcianka
PSP chłopcy: I-miejsce Białebłoto, II-miejsce Dybki, III-miejsce Poręba
Gimnazjum dziewczęta: I-miejsce Poręba, II-miejsce Brańszczyk
Gimnazjum chłopcy: I-miejsce Brańszczyk2, II-miejsce Poręba2, III-miejsce Brańszczyk1, IV-miejsce AZS Poręba

Punktacja końcowa Publiczne Szkoły Podstawowe:
Foto

I-miejsce:
Poręba (72 pkt.)
II-miejsce: Białebłoto (65 pkt.)
III-miejsce: Trzcianka (45 pkt.)
IV-miejsce: Dybki (37 pkt.)
V-miejsce: Knurowiec i Brańszczyk (36pkt.)
VI-miejsce: Nowe Budy (24pkt.)
VII-miejsce: Turzyn (14pkt.)

Punktacja końcowa Gimnazja:
I-miejsce:
Brańszczyk (62pkt.)
II-miejsce: Poręba 56pkt.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERIIOpracowanie i fot: Marek Rozenek GDK Brańszczyk,
Bogusław Ulanowski ZPO PorębaStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 1006 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.