Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ

Data umieszczenia:

W niedzielę 21 maja b.r. przy sprzyjającej i słonecznej aurze odbył się Turniej w Piłkę Nożną zorganizowany przez Gminny Dom Kultury w Brańszczyku.

Foto

GDK w Brańszczyku tradycyjnie, jak co roku zorganizował turniej w piłkę nożną, podczas którego stanęło do sportowej rywalizacji 12 drużyn, a mianowicie: „YOGA BONITO”, „FC PORĘBA”, „FC BRAŃSZCZYK”, „GAZYL MISTRZE”, „LAS PALMAS”, „WKS BUD-TECH”, „WYSZKÓW”, „TRZCIANKA GREEN HORNETS”, „COPA CABANA”, „ULTIMATE TEAM”, „MŁODE NIEMIRY”, „NINJAS IN PYJAMAS”.

Profesjonalne boisko piłkarskie umiejscowione za Urzędem Gminy w Brańszczyku – według opinii niektórych zawodników jedno z najlepszych w powiecie wyszkowskim- cieszy się ogromnym zainteresowaniem, o czym świadczy fakt, że nieustannie trenują na nim zarówno dzieci, młodzież jak i dorośli z terenu Gminy Brańszczyk. Nad prawidłowym przebiegiem i organizacją zawodów czuwał instruktor GDK Marek Rozenek, który wcielił się w funkcję sędziego turnieju.

Po uroczystym otwarciu turnieju nastąpiło losowanie kolejności rozgrywek, które odbywały się systemem pucharowym. Rywalizacja podczas eliminacji przebiegała bardzo emocjonalnie gdyż o wejściu do finału decydowała wyłącznie wygrana drużyny. W niektórych meczach decydująca bramka strzelona została w ostatnich sekundach spotkania. Piłkarze prezentowali swoją kondycję i umiejętności na wysokim poziomie, zgodnie z normą wartości fair play, gdyż żaden z grających nie doznał poważniejszej kontuzji. Postawa ta cechuje się przestrzeganiem przepisów gry i odrzuceniem korzyści wynikających z ewentualnych błędów sędziego oraz różnego rodzaju oszustw sportowych. Sportowca przestrzegającego zasad fair play można poznać po godnym zachowaniu zarówno w wypadku zwycięstwa jak i porażki. W rozgrywkach eliminacyjnych rozegrano w sumie siedem meczy, trwających około czterech godzin.

Foto

W finale, który rozegrany został systemem „każdy z każdym” spotkały się następujące drużyny: „YOGA BONITO-TRZCIANKA”, „TRZCIANKA GREEN HORNETS” oraz „FC PORĘBA”. O zwycięstwie zadecydował dopiero ostatni mecz rozegrany pomiędzy dwiema drużynami z Trzcianki. Po zaciętych pojedynkach klasyfikacja końcowa przedstawiała się następująco:

I miejsce – „YOGA BONITO”: Mateusz Ponichtera, Paweł Ponichtera, Karol Uchal, Rafał Uchal, Hubert Składanek, Dominik Pawłowski, Krzysztof Kukwa, Hubert Kukwa, Bartek Obudziński, Rafał Bralewski, Damian Kowalczyk

II miejsce – „FC PORĘBA”: Damian Kulesza, Przemysław Samsel, Przemysław Kulesza, Kamil Piórkowski, Mariusz Piórkowski, Patryk Olbryś, Paweł Rytelewski, Jarosław Szkotulnik, Damian Gałazka, Dominik Wisniewski, Przemysław Kłusek, Wojciech Bednarczyk

III miejsce – „TRZCIANKA GREEN HORNETS”: Mateusz Kulesza, Tomasz Uchal, Piotr Deptuła, Hubert Deptuła, Łukasz Jaskuła, Szczepan Uchal, Dominik Tymiński, Jacek Uchal, Michał Kozon, Daniel Pakieła, Marcin Zając, Damian Kądziela

Trzy najlepsze zespoły zostały uhonorowane medalami, natomiast puchar dla zwycięzcy turnieju wręczyła Dyrektor Gminnego Domu Kultury Maryla Puścian, która gratulując życzyła wygranej drużynie wielu kolejnych sukcesów, oraz podziękowała wszystkim uczestnikom za udział w turnieju. Zwycięska drużyna otrzymała również nagrody w postaci albumów „Gmina Brańszczyk Nadbużańskie Klimaty”, który zawiera mnóstwo wiadomości, pięknych fotografii i praktycznych informacji związanych z gminą Brańszczyk.

Foto

Turnieje piłkarskie na stałe wpisały się już w sportowy klimat gminy Brańszczyk. Doskonale integrują dzieci i młodzież, uczą solidnej i uczciwej rywalizacji, dają możliwość zaprezentowania swoich umiejętności i możliwości oraz wychowują w duchu sportowym młode pokolenie. Pozostaje nam tylko życzyć młodym piłkarzom powodzenia i zaprosić wszystkich na kolejny turniej w wakacje.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie i fot: Marek RozenekStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 778 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.