Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Spotkanie przed wielkanocne…

Data umieszczenia:

/…/I niech głównie będą bogate w przebaczeniu. To przebaczenie jest potrzebne, ponieważ ciągle na naszej drodze pojawiają się ludzie, którzy potrzebują naszego przebaczenia, którzy dzięki naszemu przebaczeniu będą lepsi i będą mogli spotkać się ze Zmartwychwstałym Chrystusem/…/ ks. A.G.

Foto

Foto

11 kwietnia 2017 r. przed Świętami Wielkanocnymi w Brańszczyku odbyło się doroczne spotkanie społeczności gminnej w osobach reprezentujących władze kościelne i samorządowe począwszy od Kapłanów, Wójta Gminy i jego Zastępcy, Radnych Rady Gminy, Sołtysów i pracowników samorządowych oraz szkół, instytucji i zakładów pracy z terenu gminy.

Foto

Przy pięknym świątecznie zastawionym stole, z potrawami przygotowanymi przez Koło Gospodyń Wiejskich z Brańszczyka na czele z panią prezes i sołtys Brańszczyka Joanną Szydlik powitania zebranych dokonał Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Gałązka, zaznaczając, że cieszy się ze spotkania i możliwości przekazania życzeń świątecznych na ręce obecnych, a za ich pośrednictwem wszystkim mieszkańcom Gminy Brańszczyk.

Wójt Gminy Mieczysław Pękul, witając personalnie przedstawicieli społeczności gminnej również wyraził radość ze spotkania w okresie zbliżającego się Zmartwychwstania Pańskiego, odnosząc się zarówno do religijnego, jak i tradycyjnego wymiaru świąt wielkanocnych. Nawiązał do pięknego świątecznego wspólnego stołu i jajka, którym według tradycji wszyscy się podzielą.

Podkreślił potrzebę dialogu i porozumienia, życząc dobrych i spokojnych świąt – „wszystkiego dobrego- powiedział, zanieście te nasze życzenia do swoich rodzin, do swoich sąsiadów i najbliższych. Przekażcie, że tutaj my wszyscy, życzymy wszystkiego najlepszego na te Święta Wielkanocne”.

Foto

Poproszony o modlitwę i poświęcenie ks. prał. Andrzej Grzybowski, skłonił zebranych do zastanowienia się nad tym, co przeszkadza człowiekowi w spotkaniu ze Zmartwychwstałym Panem. „On przychodzi do nas po to, żeby być blisko nas i dotykać tych wszystkich naszych spraw, którymi żyjemy – mówił - i tych z domu, i tych w małżeństwie, w rodzinie, w pracy, wszędzie.

Powinniśmy usuwać te przeszkody, te bariery, które powstają między nami a Nim. Życzę wszystkim, żeby zmartwychwstały Chrystus był dla nas tą największą wartością, źródłem siły i miłości w codziennym życiu i w tych wszystkich sprawach, którymi się zajmujemy. Chrystus ma dużo miłości, więc niech te święta będą udane i bogate w przeżycia. Przede wszystkim te duchowe, ale również bogate w spotkania z najbliższymi, rodziną, sąsiadami i z bliskimi. I niech głównie będą bogate w przebaczenie. To przebaczenie jest potrzebne, ponieważ ciągle na naszej drodze pojawiają się ludzie, którzy potrzebują naszego przebaczenia, którzy dzięki naszemu przebaczeniu mogą stać się lepsi i będą mogli spotkać się ze Zmartwychwstałym Chrystusem. Wszystkiego dobrego, Szczęść Boże na najbliższą Wielkanoc”.

Foto

Foto

Następnie ks. prałat poświęcił pożywienie i obecnych na spotkaniu, zaś Przewodniczący Rady Gminy, Wójt i Zastępca Wójta przekazali jajko – jako symbol nowego życia i jedności. Po czym nastąpiła degustacja pysznych potraw, iście świątecznych.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie: Dyr. Maryla Puścian
Publikacja i fot: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 827 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.