Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Udział GDK w konkursie o bezpieczeństwie dzieci podczas ferii-pn. „Secure network”

Data umieszczenia:

Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zgłosił swój akces do Konkursu na najciekawszą inicjatywę profilaktycznoedukacyjną, dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych na terenie Mazowsza.

Foto

Gminny Dom Kultury w Brańszczyku zgłosił swój akces do Konkursu na najciekawszą inicjatywę profilaktycznoedukacyjną, dotyczącą zagospodarowania czasu wolnego oraz bezpieczeństwa dzieci i młodzieży podczas ferii zimowych na terenie Mazowsza organizowanego przez Mazowiecki Urząd Wojewódzki w Warszawie, Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu i Mazowieckiego Kuratora Oświaty oraz Komendanta Stołecznego Policji.

Trudno orzec, czy propozycja Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku okaże się „najciekawszą inicjatywą na Mazowszu w zakresie zagospodarowania dzieciom ich wolnego czasu podczas ferii”, niemniej jednak „w dobie internetowego hejtu”, podjął się zorganizowania spotkania dla dzieci z przedstawicielami: Policji, Orange Wa-wa i nauczyciela języka angielskiego pod nazwą „Secure network” /”Bezpieczny w sieci”/ w formie warsztatów w zakresie bezpiecznego posługiwania się Internetem.

Foto

15 lutego 2017 r. na zaproszenie przybyli do GDK pani starszy sierżant Iwona Krajewska z Powiatowej Policji w Wyszkowie, przedstawiciel Orange z Warszawy pan Przemysław Wasiewicz oraz nauczycielka jęz. angielskiego Monika Tranczewska.

Dyrektor GDK Maryla Puścian przedstawiła prelegentów kilkunastu obecnym dzieciom, zaznaczając, że uczestnicy mogą pytać i żywo uczestniczyć w warsztatach, tak aby jak najwięcej wiedzy zyskały i wszystko dobrze zrozumiały. Internet bowiem tak bardzo zaistniał w domach, szkołach i placówkach kulturalnych, że wprost niektórzy nie potrafią się bez niego obyć. Dlatego też niezwykle ważne jest to, by znać „idące” wraz jego przydatnością niebezpieczeństwa.

Warto zaznaczyć, że przekaz przedstawiciela Orange był bardzo przystępny i ciekawy, jako że posłużył się bajkami o owieczkach surfujących w Internecie i o konsekwencjach z tym związanych. Pokaz bardzo dzieciom się spodobał i na bardzo wiele niebezpieczeństw zwróciły uwagę, podając prawidłowe odpowiedzi, jak należy się zachować, by ustrzec się przed zagrożeniem. Pani Policjantka zaś przytoczyła kilka przykładów „z życia”, wydarzeń które zdarzyły się naprawdę, by przestrzec dzieci przed hejtem i niewłaściwym traktowaniem swoich kolegów i koleżanek. Przekonywująco i klarownie przedłożyła dzieciom „J@k w necie? Bezpiecznie!”, sprawdzając pozyskane informacje poprzez wypełnienie ankiety.

Foto

Natomiast nauczycielka Monika Tranczewska zaznajomiła dzieci z hasłami i słowami pojawiającymi się w Internecie w języku angielskim, na które szczególnie powinni być uwrażliwieni i sprawdzać, czy pochodzą z właściwego źródła. Posługując się „Web Language” wytłumaczyła dzieciom znaczenie poszczególnych słów. Dzieci nagrodziły prelegentów brawami, a dyrektor przekazała album o gminie Brańszczyk, serdecznie dziękując za współpracę i przede wszystkim przekazanie wielu najważniejszych informacji – jak korzystać z Internetu, by być bezpiecznym w sieci. Dzieci otrzymały prezenty od Orange i GDK.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie: Dyr. Maryla Puścian
Publikacja: Damian Zyśk
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 454 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.