Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

Dzień Sołtysa

Data umieszczenia:

W przededniu święta osób sprawujących urząd Sołtysa, 9 marca 2017 r. władze samorządowe Gminy Brańszczyk na czele z Wójtem Gminy Mieczysławem Pękulem i Przewodniczącym Rady Gminy Sławomirem Gałązką zaprosili Panie i Panów Sołtysów na spotkanie, podczas którego złożono życzenia z okazji Dnia Sołtysa /przypadającego na dzień 11 marca/.

Foto

Pan Wójt wyraził słowa podziękowań za współpracę, głównie w zakresie tego „najbliższego i najważniejszego” łącznika pomiędzy urzędem a mieszkańcami poszczególnych miejscowości. Sołtysi jako pierwsi otrzymują wskazania, uwagi i informacje o potrzebach mieszkańców i wspaniale reprezentują swoje miejscowości. Złożył też życzenia wytrwałości i wielu miłych doświadczeń związanych z pełnieniem funkcji Sołtysa. Po czym każdemu wręczył różę, zaprosił do poczęstunku i zaproponował wspólny wyjazd na koncert w ramach nagrody za społeczną ofiarną działalność Sołtysów.

Przewodniczący Rady Gminy Sławomir Gałązka przyłączając się do życzeń, powiedział, że również chciałby serdecznie podziękować za dobrą współpracę, za pracę na rzecz Samorządu, „gdyż to wszystko co robimy na rzecz mieszkańców, robimy również na rzecz lokalnego Samorządu, jak również całej Gminy Brańszczyk. Za to wszystko serdecznie dziękuję, za wyrozumiałość i mankamenty związane z naszą wspólną pracą. Zastanawialiśmy się nad formą organizacji święta Dnia Samorządowca, który wypada w maju, aby zorganizować go razem z radnymi oraz sołtysami w postaci wspólnego wyjazdu czy kameralnego spotkania.

Foto

Chciałbym wrócić do waszej roli, waszego zadania – były czasy, gdy radnego nie było, a sołtys był. Pamiętacie urząd sołtysa, wszak to jeszcze urząd przedwojenny. Dużo osób starszych wspominało o tym, jak ważną rolę odgrywał kiedyś sołtys. To był urzędnik, który nieustannie nosił ze sobą pieczątkę i mógł nawet na polu załatwić sprawę urzędową. Na miarę tamtych czasów mógł rozstrzygnąć sprawę spadkową, rozgraniczenie gruntów, a nawet czasami zastępował sąd.

W czasach dzisiejszych dochodzi do tego, że społeczeństwo nie zgadza z orzeczeniem sądu i szuka drugiego sądu. To była i uważam, że nadal jest poważna instytucja. Często słyszycie plotki, że radni i sołtysi nie płacą podatków, czy nie płacą za wodę, co przecież prawdą nie jest, a co sprawia, że w niektórych miejscowościach nie ma chętnych kandydatów na stanowisko sołtysa. Jeszcze raz dziękuję serdecznie za współpracę.

Foto

Korzystając z okazji, że wczoraj był Dzień Kobiet, chciałbym życzyć Paniom wszystkiego najlepszego, dużo pomyślności w pracy, wyrozumiałości i miłości z drugiej strony. Serdecznie dziękuję i uważam, że w maju spotkamy się wspólnie na Święcie Samorządowca”.


Następnie wszyscy przy wspólnym stole podczas obiadu w zajeździe „Borowik” dzielili się doświadczeniem i poglądami. Gminny Dom Kultury przyłącza się do najlepszych życzeń Paniom i Panom Sołtysom i również dziękuje za wieloletnią współpracę z GDK i gazetą „Lokalne Wieści Gminne”.


Opracowanie : Dyr. Maryla Puścian
Publikacja i fot : Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGWStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 1059 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.