Menu górne

Foto
Krajobraz w gminie Brańszczyk, fot. Urząd Gminy

Aktualności

100 lat Pani Anny Zbaraszewskiej

Data umieszczenia:

Dnia 12 marca 2015 r. Pani Anna Zbaraszewska obchodziła swoje setne urodziny, na które przybyła jedyna córka jubilatki Pani Krystyna Prorok z domu Zbaraszewska wraz z mężem Markiem i synem Marcinem oraz wielu gości.

Foto

Pani Anna Zbaraszewska urodziła się 12 marca 1915 roku w miejscowości Koźlakowicze. Przed przybyciem do Brańszczyka mieszkała w Radzyminie. Do Domu Emeryta Księży Orionistów przybyła w 2009 roku.

Dnia 12 marca 2015 r. Pani Anna obchodziła swoje setne urodziny na które przybyła jedyna córka jubilatki Pani Krystyna Prorok z domu Zbaraszewska wraz z mężem Markiem i synem Marcinem. Natomiast pozostali wnukowie i prawnukowie, podarowali babci/ prababci przepiękne róże z załączonymi życzeniami:

Foto
Skończyłam sto lat i czekam na więcej...
„Prababciu, babciu!
Coś Ci dam, jedno serce tylko mam
a w tym sercu róży kwiat
Prababciu, babciu żyj 200 lat.

Marek z Agatką i dzieci gromadką
Michał, Jakub, Jasiek, Piotrek i Kasia.”


Na tę wyjątkową uroczystość urodzinową przybyło wielu gości, których powitał ks. Łukasz Mikołajczyk - zastępca dyrektora Domu Emeryta w Brańszczyku, a następnie złożył serdeczne życzenia szanownej jubilatce słowami cyt.: „Z wdzięczności Panu Bogu za dar długiego życia. Jest dla nas radością, że w naszym domu można dożyć stu lat i więcej bo będziemy dzisiaj śpiewali nie sto tylko dwieście lat, już teraz nie możemy śpiewać sto lat Pani Ani tylko musimy śpiewać dwieście lat. Z tego miejsca chciałbym przekazać głos szanownym gościom, którzy z pewnością będą chcieli złożyć i gratulacje i życzenia”.

Foto

Życzenia jubilatce złożyła rodzina, mieszkańcy Domu Emeryta, przedstawiciele władz gminy i powiatu: Mieczysław Pękul Wójt Gminy Brańszczyk, Sławomir Gałązka Przewodniczący Rady Gminy, Teresa Kasprowicz Kierownik USC, Starosta Powiatu wyszkowskiego Bogdan Pągowski, oraz przedstawicielki ZUS w Wyszkowie.

Pan Bogdan Pągowski odczytał list gratulacyjny w imieniu Marszałka Województwa Mazowieckiego Pana Adama Struzika o brzmieniu: „Dostojna Jubilatko z okazji Pani stu letnich urodzin pragnę Pani złożyć najserdeczniejsze życzenia zdrowia, radości spokoju oraz wszelkiej pomyślności. Tylko nielicznym z nas dane jest obchodzić tak dostojny jubileusz jakim są setne urodziny, sto lat to czas , w którym można przeżyć wiele wspaniałych chwil szczęścia i radości, a także zdobyć różne życiowe mądrości oraz różnych cennych doświadczeń. Osoby, które sięgają w tak piękny wiek, sędziwy wiek mogą być nieocenioną skarbnicą wiedzy o przeszłości także i dla Polski”.

Następnie gratulacje i życzenia złożył Wójt Gminy Pan Mieczysław Pękul mówiąc cyt.: „Brańszczyk to takie miejsce, tutaj ludzie są życzliwi, także myślę, że to też ma wpływ na to, że dożywamy tak pięknych lat. A Pani życzymy dużo, dużo zdrówka żebyśmy mogli się jeszcze wiele razy tutaj spotykać, żebyśmy mogli cieszyć się Pani dobrym zdrowiem i gratulacje dla rodziny, że opiekujecie się, że macie taką piękną nestorkę w swoim rodzie” i na pamiątkę tego dzisiejszego spotkania chcielibyśmy taką pamiątkę zostawić:

Foto

„Pani Annie Zbaraszewskiej składamy serdeczne gratulacje oraz najlepsze życzenia dalszych długich lat w zdrowiu i w szczęściu. Wójt Gminy, Przewodniczący Rady Gminy oraz Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego”.

Do życzeń przyłączyły się przedstawicielki ZUS ze słowami cyt.: „Szanowna Pani z okazji osiągnięcia stu lat składam Pani najserdeczniejsze życzenia w imieniu własnym i Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, życząc Pani dalszych lat w dobrym zdrowiu, pomyślności. Z tej okazji również wręczę Pani list gratulacyjny. Wszystkiego najlepszego.”

Po wszystkich gratulacjach głos zabrała córka Pani Anny Zbaraszewskiej mówiąc „Moja mama wymagała rehabilitacji, po przybyciu mamy do Brańszczyka już po miesiącu zaczęła czuć się lepiej, z każdym miesiącem było coraz lepiej co widać. Mama jest w świetnej formie chciałabym złożyć ode mnie, od mojego męża i mojego dziecka wielkie podziękowania za opiekę, troskę, życzliwość i pomoc.”

Ksiądz Łukasz Mikołajczyk bardzo serdecznie podziękował za te miłe słowa mówiąc cyt.: „Cieszę się, że są tu obecni nasi pracownicy myślę, że jest to takie świadectwo dla nas bardzo budujące, że ta praca jaką tu wykonujemy jest dobra, że ona komuś służy. Jest to dla nas źródłem radości
Foto

i mamy satysfakcję widząc Panią taką uśmiechniętą, piękną, zadowoloną. W imieniu swoim, w imieniu wszystkich pracowników naszego domu, również wszystkich mieszkańców naszego domu Pani Aniu razem z tymi kwiatami proszę przyjąć najserdeczniejsze życzenia.”

Następnie po gratulacjach goście zostali zaproszeni na obiad oraz pyszny tort urodzinowy.

ZAPRASZAMY DO FOTO-GALERII


Opracowanie: Beata Roguska
Publikacja: Marek Rozenek
GDK BrańszczykStopka

Urząd Gminy w Brańszczyku

ul. Jana Pawła II 45, 07-221 Brańszczyk

tel.: (29) 679-40-40, 679-40-41, 679-40-48
fax: (29) 679-40-40

e-mail: sekretariat@branszczyk.pl
www: http://www.branszczyk.pl

Godziny otwarcia:
URZĄD GMINY W BRAŃSZCZYKU CZYNNY
CODZIENNIE OD PONIEDZIAŁKU DO PIĄTKU
W GODZINACH OD 8.00 DO 16.00

OD 03.04.2017 ROKU
URZĄD STANU CYWILNEGO I REFERAT DS. OBYWATELSKICH CZYNNY W KAŻDY WTOREK W GODZINACH OD 8.00 DO 17.00

Konto bankowe:
BS Ostów Maz. O/Brańszczyk
29 8923 1063 0500 0710 2005 0002

Biuletyn Informacji Publicznej

http://www.bip.branszczyk.pl

Miedzy Bugiem a Narwią

Lokalna Grupa Działania Równiny Wołomińskiej KRUS

NFOSIGW Dokumenty zastrzeżone

MODR Komenda WyszkówStatystyka oglądalności strony

Strona oglądana: 1634 razy.
© 2006 - 2018 Urząd Gminy Brańszczyk
Zawartość merytoryczna: ANETA MIKOŁAJCZYK, e-mail: aneta.mikolajczyk@branszczyk.pl, tel.: 29 592-93-15
Projekt: INFOSTRONY - ADAM PODEMSKI, e-mail: adam.podemski@infostrony.pl, tel.: (22) 818-72-14
Aktualizacja techniczna: INFOSTRONY - MONIKA MILLER, e-mail: monika.sowa@infostrony.pl
Serwis uruchomiono 15 września 2006 r.